Chcete-li se podělit o nějaký tip, pošlete nám článek, rádi jej zveřejníme
Výhledy, Východy a západy slunce, Bezbariérově,
Jeden z hlavních fotopointů Železnorudska…
Výhledy, Voda,
Kilometry dřevěných chodníků…
Výhledy, Východy a západy slunce,
Užijte si srpnový víkend na Poledníku.
Výhledy, Východy a západy slunce, Historie Šumavy, Výlety s dětmi, Bezbariérově,
Východy slunce jsou tady s výhledem do údolí Křemelné dechberoucí.
Výhledy, Voda, Výlety s dětmi,
V Bavorském lese nedaleko hranice s českou stranou Šumavy se nachází tahle nádhera, kde si budete připadat jako v americkém Yellowstonu. To jsou Zwieselter Filz.
Šumava má v kterémkoliv ročním období a v jakémkoliv počasí své kouzlo. Tentokrát se podíváme na zimní drsné hřebeny Královského hvozdu, které mohou při slunných zimních dnech vykouzlit pokoj na duši každému správnému horalovi.
Výhledy, Výlety s dětmi,
Poznejte nejvýše položený královský hrad v Čechách, který se nachází nedaleko Kašperských Hor. Jako strážní hrad sloužil především k ochraně hranic, zlatonosných dolů a obchodních cest, hlavně tzv. Zlaté stezky. Z hradu Kašperk se vám naskytnou za dobrých viditelnostních podmínek překrásná panorama Šumavy a i děti si zde přijdou na své.
Výhledy,
V roce 2014 byla Tělovýchovnou jednotou TJ SA Špičák vystavěna přímo na vrcholu Špičáku rozhledna. Rozhledna se nachází ve výšce 1202m n. m. a je vysoká 26 m. Na rozhledně jsou zdarma dalekohledy. Při jasném počasí většinou na podzim a během zimy jsou krásně vidět Alpy.
Výhledy,
Rozhledna leží na vrcholu 845 m vysokého Svatoboru nad městem Sušice. Kamenná rozhledna je vysoká 31,6 m a má 182 dřevěných schodů a kruhový výhled. První rozhledna byla na vrcholu Svatoboru postavena již v roce 1894, byla nezastřešná, to vzniklo až o dva roky později.
Výhledy,
Na rozhlednu ve výšce 1315 m n. m. , která měří 37 m vede 227 schodů. Cestou na vrchol po širokých schodech projdete přes 3 vyhlídková místa. Vyhlídková plošina je přístupná pomocí malého žebříku. Výhledy z této jedinečné rozhledny jsou na celou Šumavu a za dobrých podmínek i na Alpy. Rozhledna se nachází v drsné šumavské krajině s extrémním počasím, a to způsobuje mimo jiné, že tu sníh leží i na přelomu května/června
Výhledy,
Na vrcholku Pancíře, který se nachází ve 1212 m n. m. byla již v roce 1880 vztyčena jednoduchá dřevěná rozhledna vysoká 18 m, kterou postavil rakouský turistický klub. Dne 28. září 1923 pak zde byla otevřena turistická chata s rozhlednou nesoucí název Matušova chata. Postavena byla za 5 měsíců Klubem českých turistů. Nyní nese jméno horská chata Pancíř.
Výhledy,
Během druhé světové války zde byla postavena vojenská pozorovatelna, která v šedesátých letech zůstala opuštěna a poté tahle turistická atrakce chátrala. Nynější rozhledna nad vesnicí Albrechtice, která je celodřevěná byla postavena v roce 2009 díky spolku “Sdružení pro obnovu rozhledny na Sedle“.
Výhledy,
V nadmořské výšce 1360 m n. m. se nad Boubínským pralesem nachází dřevěná rozhledna postavená v letech 2004 – 2005. 21 m vysoká rozhledna se 109 schody je vyrobena ze smrkové kulatiny, která byla na vrchol dopravena bez strojní mechanizace. Jedná se o nejvýše položenou dřevěnou rozhlednu v ČR.
Výhledy,
Volně přístupná rozhledna s barokní kaplí, která byla vybudována v letech 1935 – 1936 se nachází na Mářském vrchu v nadmořské výšce 907 m n. m. u Vimperka. Užijete si z ní výhled na Churáňov a Javorník.
Výhledy,
Tahle rozhledna, která se nachází na hoře Libín 1096 m n. m. v šumavském podhůří píše svou historii již do roku 1883, kdy byla Šumavským klubem turistů otevřena. Jako ostatní rozhledny sloužila i tato, část svého života, vojenským účelům a až v roce 1994 proběhla velká oprava a od té doby tahle kulatá, 27m vysoká rozhledna láká turisty svým výhledem na Alpy a Šumavu.
8 metrová (ochoz je ve 4 m) dřevěná rozhledna se nachází na nejvyšším vrcholu boletického vojenského újezdu (1236 m.n.m.), který byl donedávna uzavřený. I v tuto chvíli se musíte pohybovat po značených trasách a to jen o víkendech nebo svátcích.
Výhledy,
V obci Javorník v nadmořské výšce 1065m n. m. se nachází rozhledna s příznačným názvem rozhledna Karla Klostermanna. První kamenná rozhledna zde vznikla již v roce 1938 díky Kašperskohorské skupině Národní jednoty pošumavské a za pomoci Klubu českých turistů v Sušici.
Projekt WeLoveŠumava vznikl na sociálních sítích v rámci propagace Šumavy. První použití sloganu #welovesumava se datuje až do roku 2012. Ukazujeme lidem krásy Šumavy a zároveň poukazujeme i na její problémy. Společně s komunitou desítek tisíc lidí, kterou jsme vytvořili, se snažíme Šumavě pomáhat. V rámci projektu “Trička s příběhem” jsme zasadili tisíce stromů. Darovali jsme finanční příspěvky do nemocnic, seniorům a handicapovaným v hodnotě stovek tisíc korun. Společně s Vámi jsme uklidili stovky kilogramů odpadu z přírody a šíříme osvětu o aktuálních problémech na Šumavě. Děkujeme Vám za to…