Největší vodopád na české straně Šumavy. Zaparkujete nejlépe zde, a pak se vydáte na cestu dlouhou zhruba 5km do kopce, která vám zabere tak hodinku a půl a poté dojdete úspěšně k vodopádu Bílá Strž. Případně můžete jít také od Černého jezera.
Naše další jedinečné video oblíbené pohádky, která se natáčela před 30 lety nedaleko Šumavy. Objeli jsme místa kde se točilo a udělali pro vás tohle srovnávací video.
Dnes je tomu 14 dní od asi nejsilnějšího zážitku při focení noční oblohy. Když jsem začal před 6lety fotit noční oblohu, byl mým největším snem vyfotit polární záři ze Šumavy. Na internetu jsem našel fotografie focené v roce 2003 kdy bylo možné spatřit polární záři i ze šumavské Chalupské slati.
Měli jsme možnost ji navštívit a nasát filmovou atmosféru našeho dětství a porovnat jak to tam vypadalo tehdy a teď. Jako bonus bylo povídání s majiteli, kteří nám vyprávěli příběhy z natáčení.
Fotky rysa na Šumavě již většina z vás viděla. Většinou to jsou ty ve výběhu na Kvildě a nebo amatérské fotky rysa z nečekaných setkání. Fotky z divočiny, které vypadají jako by na nich rys doslova pózoval, tak přesně takové umí pořídit Vladimír Čech mladší, který se zaměřuje na focení divoké zvěře po celém světě. U nás ho můžete vidět hlavně na Šumavě, v Českém lese a poslední dobou častokrát i v Doupovských horách.
Šumavu jsem si oblíbil, protože je opravdu divoká. Trávil jsem tam hodně času, než jsem přišel na to, že jí chci fotit. Když jsem se opřel o dokumentování divoké přírody, řekl jsem si, že bych rád ve volné přírodě vyfotil vlka, rysa a orla.
Vláďa Hosnedl alias Meteorologická stanice Chotěšov. Fotky od tohohle fotografa u nás můžete vidět už pár let, ale viděli jste někdy jeho? A nebo slyšeli něco od něho? Teď máte možnost.
Moje výtvory jsou vždy pomíjivé, tvořím je s velkým respektem a péčí k matce přírodě a ve spojení se všemi živly kolem mě a vždy zůstanou tam, kde jsem je vytvořila, aby si je příroda vzala zpět. Domů si nosím jen pár obrázků svých děl. Během zimy cestujeme na jih jako mnoho ptáků a trávíme několik měsíců v Portugalsku, kde mohu tvořit s kameny, mušlemi nebo naplaveným dřevem na úžasných divokých plážích.
Projekt WeLoveŠumava vznikl na sociálních sítích v rámci propagace Šumavy. První použití sloganu #welovesumava se datuje až do roku 2012. Ukazujeme lidem krásy Šumavy a zároveň poukazujeme i na její problémy. Společně s komunitou desítek tisíc lidí, kterou jsme vytvořili, se snažíme Šumavě pomáhat. V rámci projektu “Trička s příběhem” jsme zasadili tisíce stromů. Darovali jsme finanční příspěvky do nemocnic, seniorům a handicapovaným v hodnotě stovek tisíc korun. Společně s Vámi jsme uklidili stovky kilogramů odpadu z přírody a šíříme osvětu o aktuálních problémech na Šumavě. Děkujeme Vám za to…