V jižních svazích pod Pancířem, nedaleko pramene Řezné, stálo několik usedlostí a hospodářských stavení nazývaných Rohrbacher. Nesměly samozřejmě chybět ani křížky, které v dnešní době tak trochu symbolizují šumavskou historii. My jsme našli místo kde kříž stával, ale dochoval se jen kamenný podstavec. Jak už to dnes bývá…
Často chodíme venčit Lokiho v Sušici po křížové cestě na Andělíček a kromě pravidelného sbírání odpadků nás trochu mrzelo, že půlka laviček jsou delší dobu jen jejich torza…
Poznáte rozdíl? Vzal jsem si do parády další kříž, který už před lety naši kamarádi opravili, ale nezbyl čas mu dát finální podobu. Tak sem si na pár hodin našel zábavu a výsledek je parádní, co říkáte? Koukněte jak probíhá taková renovace. Začalo nás to bavit!
Vysvěcený kříž se vrací na své původní místo… Dělat věci s příběhem je to, co nás baví. Rozhodli jsme se obnovit příběh jednoho kříže, který byl kdysi ve Ferdinandově údolí a před několika desítky let ho tam našel pan Sýkora vyvrácený a zlomený.
A tohle místo znáte? Vítejte v Osvěžovně u pramene Řezné! Na tomhle místě, pod vrcholem Pancíře, si od teď můžete dát při vašich toulkách vylovit “Vylov” limo / Malinovka “Vylov” limo /grep z dřevěné vany kde jsou tyhle nápoje chlazené prvními metry řeky Řezné. Voda je přivedena pomocí dřevěných koryt a posedět zde můžete v novém dřevěném přístřešku.
Tohle byl jedinečný zážitek… Konečně se to povedlo. Dvakrát nás zradilo počasí, ale do třetice to vyšlo! Přes tři sta lidí, kteří se zapojili do naší výzvy aby uklidili kus Šumavy, za to výměnou dostalo lístky na tajný koncert milovníka Šumavy Marka Ztraceného. Tihle lidé si užili jedinečný zážitek v podobě exkluzivního koncertu s výhledem na Markovo rodné město při západu slunce.
V těchto místech, v Panství Palvínov, dříve rostly ovocné sady a ve velkém se tady hospodařilo. V posledních letech tohle místo začal obnovovat pan Kočandrle a my jsme chtěli pomoct. Nakoupili jsme 111 ovocných stromů (třešně, hrušky, švestky a jabloně), které dřív rostly v těchto místech a během jedné slunečné neděle jsme tu sad rozšířili mezi původní torza stromů, přidali jsme lavičku a tohle nádherné místo s výhledem na hrad Kašperk a kapli doplnili i o hmyzí hotely.
Tyhle stromy sázíme poprvé… Napadlo nás, že by bylo hezké si při procházce Šumavou jen tak někde utrhnout ovoce ze stromu, sednout si a kochat se krajinou a místem, kde se dříve žilo a hospodařilo. Tak to bylo na samotě Rupperlmichel. Chtěli jsme, aby tohle místo mohli navštěvovat další generace, a tak jsme obnovili starý sad, kde jsou původní višně a hrusně, které již něco pamatují.
Byla to neskutečná jízda. Splněná na 456%. Hranici 400 000 Kč pro výrobu hry jsme vybrali za 24 hodin. Celkově si hru objednalo přes 1500 lidí a to znamená i dalších 1500 stromů na Šumavě. Děkujeme moc všem, kteří podpořili nákupem hry na Startovači její vznik. Děkujeme všem!
Jedinečný koncert Marka Ztraceného na tajném místě… Ale jen pro ty, kteří se zapojili do úklidu Šumavy.
Snažíme se pomáhat hlavně Šumavě a také lidem v okolí, v nějaké tíživé situaci, nebo tam kde je to zapotřebí. Nyní jsme se opět rozhodli pomoct lidem kolem nás.
Některé vrcholy jsou značeny kříži, ale Pancíř má nyní dveře. Pancíř má rozhlednu a chatu, ale žádný oficiální vrchol. Takže jsme vytvořili symbolický vrchol, který je nyní zároveň zajímavým fotopointem s nádherným výhledem do vnitrozemí na hamerské údolí a vodní nádrž Nýrsko, vrcholy Ostrého a mnohé další.
Žijeme v době plastové, v době kdy jsme se nikdy předtím neměli lépe, cestujeme, užíváme si peněz a vymožeností moderní doby. Tím se samozřejmě nejen tady na Šumavě zvyšuje počet odpadu a o to více i v přírodě.
Pod Šumavským Pancířem proběhl jedinečný koncert pro čistou Šumavu organizovaný v rámci projektu We Love Šumava. Lidé museli poslat nějaké šumavské místo, které zbavili odpadků a za to jim přišla vstupenka na tento jedinečný koncert. Věděli pouze místo a čas, kde se sejdeme.
V parku v Železné Rudě za kostelem Pany Marie Pomocné jsme opravili rozbité lavičky, které už tam nějakou dobu strašily.
Projekt WeLoveŠumava vznikl na sociálních sítích v rámci propagace Šumavy. První použití sloganu #welovesumava se datuje až do roku 2012. Ukazujeme lidem krásy Šumavy a zároveň poukazujeme i na její problémy. Společně s komunitou desítek tisíc lidí, kterou jsme vytvořili, se snažíme Šumavě pomáhat. V rámci projektu “Trička s příběhem” jsme zasadili tisíce stromů. Darovali jsme finanční příspěvky do nemocnic, seniorům a handicapovaným v hodnotě stovek tisíc korun. Společně s Vámi jsme uklidili stovky kilogramů odpadu z přírody a šíříme osvětu o aktuálních problémech na Šumavě. Děkujeme Vám za to…