Tohle nám dalo zabrat.
Stovky kilometrů, několik telefonátů, včetně hovoru s Jirkou Strachem (radil nám, jak najít lokality, které se nám nedařilo vypátrat), nebo třeba i s maskérkou Popelky. Procházení lokalit s Pepou, který v 16 letech jezdil ve filmu na koních, spousta čtení a vyptávání se.
Tolik zajímavostí, které se člověk během natáčení a hledání dozvěděl.
Třeba z Javorné museli vozit sníh na Švihov, kde téměř žádný nebyl.
Při převrácení kočáru do rybníka v Mezihoří se koně opravdu splašili a odchytli je až u Dehtína.
Pepa, se kterým jsem místa na Šumavě procházel, vyprávěl, jak jezdil v kočáře pod nohama pana Menšíka, přikrytý dekou, aby mohl kočár ovládat. Pan Menšík při tom vyprávěl jeden vtip za druhým.Popelka při natáčení na Javorné ztratila kožich, který našli místní a donesli jí ho. Byla hrozně šťastná a pořád se ptala, jak jim může poděkovat.Celé natáčení mělo být převážně na Švihově a v okolí. Jenže protože nebyl sníh, když začalo sněžit na Šumavě, vyrazilo se natáčet právě tam. Jenže sněhu bylo tolik, že se zůstalo v okolí Javorné, Onoho světa a Jesení.Ve filmu, kde Popelka sedí na stromě a s princem se „dohadují“ – „Pojď nahoru,“ „Pojď ty dolů,“ – je v pozadí vidět podstavec na kříž. Ten je na místě stále. A stále bez kříže.
Díky všem, kteří jakkoliv pomohli! <3
Projekt WeLoveŠumava vznikl na sociálních sítích v rámci propagace Šumavy. První použití sloganu #welovesumava se datuje až do roku 2012. Ukazujeme lidem krásy Šumavy a zároveň poukazujeme i na její problémy. Společně s komunitou desítek tisíc lidí, kterou jsme vytvořili, se snažíme Šumavě pomáhat. V rámci projektu “Trička s příběhem” jsme zasadili tisíce stromů. Darovali jsme finanční příspěvky do nemocnic, seniorům a handicapovaným v hodnotě stovek tisíc korun. Společně s Vámi jsme uklidili stovky kilogramů odpadu z přírody a šíříme osvětu o aktuálních problémech na Šumavě. Děkujeme Vám za to…