Šumapa

bistro-pod-nebem-kasperske-hory-tema

Bistro pod nebem / Kašperské Hory Dát si výbornou kávu na čerstvém vzduchu na krásném místě? Stavte se...

Bistro pod nebem / Kašperské Hory

Náměstí 141, Kašperské Hory, 341 92

bistro-pod-nebem-kasperske-hory_

Na Kašperskohorském náměstí stojí malý dřevěný stánek hned vedle kostela a nese příznačný název Bistro pod nebem. Na krásným místě si můžete dát vynikající cafe od La Boheme, stejně tak třeba populární espressotonic. K jídlu tady mají různé slané koláče, sladké palačinky, brownies a třeba i palačinkový dort, který je vynikající.

Aktualizace: Na Kašperskohorském náměstí už stánek Bistra pod Nebem nestojí. Najdete ho v tuhle chvíli v horní části náměstí nad kašnou, kam se v tuhle chvíli přesunuli a hned jak zrekonstruují Anička s Martinem nový dům, přesunou se tam. To bude zase o kousek níže pod kašnou. Jinak samozřejmě kvalita domácích dortů všeho druhu je luxusní! La Boheme káva zůstává.

Na Kašperskohorském náměstí stojí malý dřevěný stánek hned vedle kostela a nese příznačný název Bistro pod nebem. Na krásným místě si můžete dát vynikající cafe od La Boheme, stejně tak třeba populární espressotonic. K jídlu tady mají různé slané koláče, sladké palačinky, brownies a třeba i palačinkový dort, který je vynikající. Vlastně vždy jsou všechny dorty a moučníky výborný. Všechno si můžete odnést s sebou a nebo si sednout k jednomu ze stolečků a kochat se krásným náměstím kolem. V nabídce je i pár lokálních suvenýrů. Při hezkém počasí a chuti na kávu tohle místo nesmíte minout.

Poslední návštěva červenec 2024.

Mini rozhovor pro FB

Proč jste si vybrali podnikání v gastru na Šumavě?
Ani jeden nejsme ze Šumavy, ale před 6 lety nás dva dal osud dohromady a začali jsme spolu bydlet v Kašperských Horách, kde jsme chtěli zůstat na trvalo. Jenže jsme řešili dobrou práci. A vzhledem k tomu, že máme dohromady 4 děti byla to nutnost. Já vždy milovala pečení a Martin si už za života v Plzni přál mít kavárnu. Dozvěděli jsme se tady o volných prostorách a rozhodli jsme se pro malé bistro.

Vybíráte si suroviny od lokálních prodejců?
S naší momentální nabídkou to není úplně možné, ale jako doplňkový prodej máme řemeslné výrobky od místních šikovných lidí.

Jaké je vaše nejoblíbenější sladké a slané jídlo?
Tak za mne vedou sladká jídla, takže ovocné knedlíky a buchtičky s vanilkovým krémem a Martin má asi nejraději burger.

Do kterých jiných šumavských provozů rádi jezdíte?
Tak popravdě, já se nikam moc nedostanu a tak za mne je nejlepší Nebespán. Ale když už mohu někam vyjet, tak v Sušici na kávu Žebřík a Rejnička a na jídlo Pípa a Vývrtka. A samozřejmě Divoký bistro, tam je to téměř jako rodina.

Kdyby jste se museli přestěhovat do nějaké jiné šumavské obce. Která by to byla?
Já už jsem se tolikrát stěhovala, takže už nikam. Kašperské Hory jsou pro mne dokonalé a Martin? Ten prý také nikam. Rádi bychom zůstali už navždy tady.

Nejoblíbenější místo na Šumavě?
Nejoblíbenější místo na Šumavě úplně nemáme, ona prostě celá Šumava je naše oblíbená.

Co byste rádi sdělil návštěvníkům Šumavy?
Co bychom rádi sdělili? Snad, aby si vážili každého stromu, každé květiny, každého ptáčka a vůbec všeho, co tu na Šumavě máme, protože je to jeden velký zázrak

We Love Šumava - Prostě milujeme Šumavu

Projekt WeLoveŠumava vznikl na sociálních sítích v rámci propagace Šumavy. První použití sloganu #welovesumava se datuje až do roku 2012. Ukazujeme lidem krásy Šumavy a zároveň poukazujeme i na její problémy. Společně s komunitou desítek tisíc lidí, kterou jsme vytvořili, se snažíme Šumavě pomáhat. V rámci projektu “Trička s příběhem” jsme zasadili tisíce stromů. Darovali jsme finanční příspěvky do nemocnic, seniorům a handicapovaným v hodnotě stovek tisíc korun. Společně s Vámi jsme uklidili stovky kilogramů odpadu z přírody a šíříme osvětu o aktuálních problémech na Šumavě. Děkujeme Vám za to…